Piłka nożna - charakterystyka dyscypliny: Ubior zawodnikow

Podczas profesjonalnej gry w piłkę nożną niesamowicie istotnym czynnikiem okazuje się to, jak zawodnicy będą ubrani. Ma to wpływ nie tylko na łatwe rozpoznawanie, która drużyna jest która i jaki zawodnik do którego teamu należy, ale także wiąże się to z koniecznością wygodnego kopania piłki, a strój w tym przypadku może okazać się bardzo przydatny. Jeżeli chodzi ogólnie o outfit dominujący na murawie, to zawodnicy mają identyczny strój zawsze, oczywiście poza wyróżniającym się na boisku bramkarzem, który nawet z tej samej drużyny nie ma takiego samego stroju jak jego koledzy z teamu. Strój piłkarzy ma być odróżnieniem, znakiem szczególnym odznaczającym team od drużyny przeciwników.
Zawodnik musi mieć ochraniacze goleni, koszulkę i spodenki a także getry piłkarskie i buty korki. Jeżeli chodzi o ochronę nóg, to golenie http://www.prefabetkurzetnik.pl/prefabrykaty-betonowe.html powinny być całkowicie przykryte getrami. Natomiast koszulka powinna być z rękawami. La być luzacka, ale dopasowana rozmiarowo do zawodnika. Nie jest natomiast dopuszczalne, aby ekipy piłkarskie wybierały stroje jednoczęściowe, spodenki i koszulka mają stanowi odrębne elementy garderoby wprawionego piłkarza. Jeżeli chodzi o koszulkę, to należy też podkreślić, iż na plecach piłkarz ma mieć wynotowany numer, jaki mu przydzielono i to oznaczenie powinno być w przeciwnym kolorze do koloru koszulki. Do tego bardzo często koszulka piłkarska staje się nośnikiem rozmaitych reklam i formą promocji wielorakich organizacji, instytucji, firm itd.
Na koszulkach mogą znaleźć się logo sponsorów, emblematy, logo klubów, nazwiska piłkarzy. Są to tak zwane elementy zdobiące czyli części dekoracyjne, które z kolei reguluje określony zapis ujęty w regulaminach rozgrywek piłkarskich.

Zobacz stronę autora: konstrukcje betonowe