Piłka nożna – zasady: Czas trwania

Mecz piłki nożnej na ściśle określone zasady trwania. Jedna z tych reguł odnosi się do konkretnego wymiaru czasowego rozgrywek. Wynoszą one zawsze dziewięćdziesiąt minut. Ponadto warto wiedzieć, że mecz piłki nożnej jest podzielony zawsze na dwie połowy. Każda z tych połówek ma natomiast po czterdzieści pięć minut. Jeżeli natomiast sędzia uzna to za stosowne, przysługuje mu przywilej przedłużenia każdej z odbywających się połówek producent nakrętek meczu rozsądnie i odpowiednio do przerw w graniu.
Natomiast co do zwycięzców to zasady są proste – na podium, jako wygrany staje ten, kto uzyskał większą liczbę goli a więc punktów strzelonych piłką do bramki przeciwnika. Można mówić o kilku systemach odbywania się meczy piłkarskich. W przypadku meczów rozgrywanych w systemie ligowym zwycięzca uzyskuje trzy punktu natomiast przegrany nie ma żadnego punktu. nauka jazdy gdynia W niektórych ligach obowiązują natomiast zasady dwóch punktów a nie trzech, to już kwestia indywidualna. Jeżeli natomiast dochodzi do remisu, to wtedy przyznawane są teamom przeciwstawnie grającym po jednym punkcie. W ligowym systemie ekipy grają każdy z każdym przeciwnikiem po dwa razy. Jeżeli natomiast mowa o specyficznych ligach takich jak szkocka czy austriacka, to wtedy wyróżnia się rozgrywki liczące po cztery starcia każdego z drużyn.
Mecze można także rozgrywać w systemie turniejowym, jako dwumecze. Pierwszy mecz liczony jest jako końcówka po drugiej połowie. Wygrywa natomiast ten team piłkarski, któremu uda się zdobyć więcej bramek. Kiedy dojdzie natomiast do remisu między drużynami, to za zwycięzcę uznany będzie ten, kto miał więcej goli trafionych w meczu wyjazdowym. Jeżeli i to kryterium wyłonienia zwycięzcy zawiedzie, następuje rozegranie meczu dogrywkowego.