Okna drewniane – za i przeciw

W zakresie stolarki okiennej, jaka dominuje obecnie na polskim rynku budowlanym dostępne są przede wszystkim wysokiej jakości okna z PCV. Okazują się one bardzo trwałe, wytrzymałe i solidne, ale na pewno nie prezentują się aż tak niepowtarzalnie jak klasyczne okna drewniane, które uchodzą za uniwersalny i ponadczasowy produkt nigdy nie wychodzący z mody.

Okna drewniane cechują się rozlicznymi zaletami, wśród których należy wymienić przede wszystkim ich niebanalne walory estetyczne. Są one bardzo ciepłe, a przy tym pozwalają stworzyć typowo domowy, przytulny klimat. Nie są tak Usługi księgowe Kraków surowe w swym designie jak ma to miejsce w kwestii standardowych modeli okien z tworzywa sztucznego. Tym samym, niewątpliwie okna drewniane charakteryzują się dużą dekoracyjnością. One stanowią nie tylko praktyczny element wyposażenia obiektów mieszkalnych, ale również są ich niesztampową ozdobą.

Kolejnymi plusami zastosowania stolarki drewnianej w naszym domu jest na pewno ich niska rozszerzalność cieplna na skutek zadziałania różnorakich temperatur. Co więcej, są to warianty bardzo polecane ze względu na ich izolacyjność cieplną. Jak stwierdzają specjaliści – współczynnik wykonanych ze szlachetnego drewna ram okiennych to 1,2 do 1,6 W na metr kwadratowy powierzchni. Nie zapominajmy również, że są one niesamowicie szczelne i nie przepuszczają zarówno chłodu z zewnątrz obiektu, jak także nie uwalniają ciepłych mas powietrza ze środka. Są też wyjątkowo trwałe – szacuje się, iż nierzadko okna tej kategorii potrafią przetrwać między 50 a 80 lat. Oczywiście, by nadawały się one do użytku i nadal pełniły funkcję oryginalnej ozdoby na wysokim poziomie trzeba pamiętać o ich właściwej konserwacji i zastosowaniu względem nim szeregu rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych.